Grzejnik dekoracyjny Runtal Arteplano Raku tworzy tło i ramę dla stałej ekspozycji ceramicznych dzieł sztuki wykonanych techniką raku. Włoski projektant i artysta Giuseppe Lorenzi jest niezrównanym mistrzem tej techniki wypalania rozwiniętej w Japonii w XVI wieku, dzięki której każdy grzejnik Runtal Arteplano Raku nabiera niepowtarzalnego i charakterystycznego wyglądu. Gładki front grzejnika zamontowany na konstrukcji bazowej z płaskich profili osadzonych na kolektorach zbiorczych bardzo szybko się nagrzewa. Na panelu grzejnym zamocowane są trzy różne ceramiczne motywy. Powierzchnia lakierowana proszkowo na kolory z palety Runtal: White Quarz i Volcanic, jest dopasowana do danego obiektu ceramicznego. Ten grzejnik ozdobny o wyjątkowym designie można przyłączyć do instalacji centralnego ogrzewania przy pomocy przyłącza środkowego lub bocznego lub podłączyć do instalacji elektrycznej.
Grzejniki dekoracyjne Runtal Arteplano dostępne są również w wersji z gładką powierzchnią lakierowaną w dowolnym kolorze z palety Runtal (Runtal Arteplano), w artystycznym wykończeniu ze stali szczotkowanej w naturalnym, czarnym i brązowym kolorze, z panelem przednim z dekoracyjnym wykończeniem z mosiądzu lub miedzi wytrawianych w kwasie (Runtal Arteplano Artistic). A także jako grzejnik dekoracyjny z frontem ze stali polerowanej na gładki efekt lustra (Runtal Arteplano Lustro). Grzejniki pokojowe Runtal Arteplano mogą być zarówno w wersji pionowej jak i w wersji poziomej, oraz przy wykorzystaniu dodatkowego relingu jako grzejniki łazienkowe. Ceramika Raku: Włoski projektant i artysta Giuseppe Lorenzi jest niezrównanym mistrzem techniki raku – wypalania ceramiki rozwiniętej w Japonii w XVI wieku. Każdy grzejnik Runtal Arteplano Raku nabiera niepowtarzalnego i charakterystycznego wyglądu. Ta metoda wypalania w dymie, którą można kontrolować jedynie w ograniczonym stopniu, pozwala uzyskać nieprzewidywalne i całkowicie niepowtarzalne efekty blasku i połysku na powierzchni ceramiki. W trakcie wywodzącego się z Japonii procesu wypalania rozgrzane przedmioty ceramiczne wyjmuje się z pieca i zanurza w naturalnych materiałach. Znaczne ilości dymu, odcięcie dopływu tlenu i efekt wywołany obecnością różnych minerałów mają istotny wpływ na kolor. Typową cechą jest siateczka pęknięć, która tworzy się na glazurowanej powierzchni.
Przykładowe grzejniki dekoracyjne Runtal są zaprezentowane w salonie grzejników w Warszawie na ul. Ostrobramskiej 91. Ponadto znajdują się tam również grzejniki pokojowe, grzejniki konwektorowe, grzejniki łazienkowe, grzejniki dekoracyjne i grzejniki kanałowe. Jaga, Runtal, Moehlenhoff, Meinertz.
|
Opiekun produktu: | Piotr Janowski ,
![]() Piotr Janowski 606-838-319 p.janowski@technikadesign.pl p.janowski@technikadesign.pl ,
606 838 319 |